Erasmus+ Myss, MY Smart School-2η Διακρατική συνάντηση έργου

by Roula Tendoma
325 views

Την Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου 2022, πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά η δεύτερη Διακρατική Συνάντηση Έργου για το έργο Erasmus +, «MYSS – MY Smart School – Εκπαιδευτικές μεθοδολογίες και εργαλεία εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για δάσκαλους, μαθητές και  σχολικά περιβάλλοντα (Erasmus+ KA226)», με όλους τους εταίρους του έργου. Η σύμπραξη είχε την ευκαιρία να συζητήσει λεπτομερώς τις επερχόμενες δράσεις του έργου και να οργανώσει όλες τις απαραίτητες δραστηριότητες για τους επόμενους μήνες. Μεταξύ των εταίρων συζητήθηκαν όλα τα θέματα που σχετίζονται με τα Αποτελέσματα (IO1, IO2 και IO3), τη διάδοση, την αναφορά και τον ποιοτικό έλεγχο, τις νέες προθεσμίες και τις πιλοτικές δοκιμές με την ομάδα-στόχο. Στο έργο συμμετέχει ως εταίρος το 3ο Γυμνάσιο Νίκαιας και στη συνάντηση πήραν μέρος και καθηγήτριες του σχολείου μας.

Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να διαβάσετε το πρώτο ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ του έργου Myss:

MYSS-Newsletter nr 01 (EL)_Dec 2021 (2)

και στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να διαβάσετε εμπειρίες Ρουμάνων εκπαιδευτικών από το έργο Myss:

Διαβάστε περισσότερα