Αθλητικές διακρίσεις μαθητών μας

by Roula Tendoma
126 views

1. Το Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2023, το σχολείο μας συμμετείχε στο 4ο τουρνουά μπάσκετ 3 x 3, που συνδιοργάνωσε , ο Δήμος Νικαίας Αγ. Ι. Ρέντη με την Διεύθυνση Αθλητισμού , τον ΣΠΑΚΙΝ και την Ένωση Γονέων. Η εκδήλωση διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο του μπάσκετ, στον πολιτιστικό χώρο “ΜΑΝΟΣ ΛΟΪΖΟΣ” (Μηχανική Καλλιέργεια), με την παρουσία του Παναγιώτη Γιαννάκη που μοίρασε μπάλες μπάσκετ στα σχολεία που συμμετείχαν.

Πήραν μέρος και εκπροσώπησαν το σχολείο οι μαθητές μας, Τάσος Μίαρης, Αιμίλιος Σιδέρης, Φίλιππος Κυπραίος και Δημήτρης Κουράκος οι οποίοι κατέλαβαν την 3η θέση. Στην εκδήλωση ήταν παρόντα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου Νίκαιας.

2. Ο μαθητής μας  Ζορμπάς Χρήστος – Μάριος συμμετείχε στο 2ο ανοιχτό διασυλλογικό πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδος ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ  και πήρε τη 2η θέση.

Διαβάστε περισσότερα