Δια ζώσης Διακρατική Συνάντηση Έργου για το έργο Erasmus +, “MYSS – MY Smart School” στον Πειραιά

by Roula Tendoma
260 views

Στις 15 -16 Σεπτεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε η δεύτερη δια ζώσης Διακρατική Συνάντηση Έργου για το έργο Erasmus +, «MYSS – MY Smart School – Εκπαιδευτικές μεθοδολογίες και εργαλεία εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για εκπαιδευτικούς, μαθητές/μαθήτριες  και  σχολικά περιβάλλοντα (Erasmus+ KA226)», με όλους τους εταίρους του έργου. Η συνάντηση έγινε στον Πειραιά όπου είχαν την ευκαιρία οι εταίροι να συζητήσουν τα αποτελέσματα του πρώτου έτους των εργασιών καθώς και τον σχεδιασμό των δράσεων του δεύτερου έτους και κυρίως τις ενέργειες διάχυσης του έργου. Στο έργο συμμετέχει ως εταίρος το 3ο Γυμνάσιο Νίκαιας και στη συνάντηση πήραν μέρος και καθηγήτριες του σχολείου μας. Η συνάντηση διοργανώθηκε  από την εταιρία IDEC εταίρο του προγράμματος.

Διαβάστε περισσότερα