Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου

by Roula Tendoma
184 views

Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου γιορτάσαμε στο σχολείο την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 και την γιορτή της σημαίας οπότε και παραδόθηκε στη σημαιοφόρο η σημαία από τον Διευθυντή του σχολείου, κ. Γιώργο Μήτραινα.  Επίσης δόθηκαν από εκπαιδευτικούς τα αριστεία και τα βραβεία στις μαθήτριες και στους μαθητές που διακρίθηκαν κατά το σχολικό έτος 2022-23. Μετά το τέλος της γιορτής έγινε κατάθεση στεφάνων στο ηρώο μπροστά στο Επισκοπείο, στην Οσία Ξένη. Το Σάββατο τα παιδιά συμμετείχαν στην παρέλαση με τη συνοδεία της γυμνάστριάς μας κας Δ.Παπαδοπούλου.

Υπεύθυνη της φετινής γιορτής ήταν η φιλόλογος, κα Κρυσταλλία Χριστοφοράκη, υπεύθυνος για τη διδασκαλία της χορωδίας, ο μουσικός μας, κ. Αχιλλέας Ακριτίδης και στην τεχνική υποστήριξη ο περσινός μας μαθητής, Π. Πατσουλάκης μαζί με τον Διευθυντή, κ. Γιώργο Μήτραινα.

Διαβάστε περισσότερα