Erasmus+ Era4se η τελευταία συνάντηση και το συνέδριο

by Roula Tendoma
243 views

Τη Δευτέρα 28 και την Τρίτη 29 Νοεμβρίου στο Matosinhos της Πορτογαλίας, η AEJE φιλοξένησε  την  τελευταία Διακρατική Περιοδική Συνάντηση και το Τελικό Συνέδριο του έργου, το οποίο θα βοηθήσει στην οργάνωση των τελευταίων προσπαθειών πριν από το κλείσιμο του έργου που έχει οριστεί για τον Δεκέμβριο μέσω των Πολλαπλασιαστικών Εκδηλώσεων τα οποία διοργανώνονται από τα σχολεία στις αντίστοιχες χώρες τους. Η πρώτη συνεδρίαση της Διακρατικής Περιοδικής Συνάντησης επικεντρώθηκε στη διοίκηση του έργου και στις τελευταίες στρατηγικές για τη διάδοση και την αξιοποίηση των αποτελεσμάτων του έργου. Η δεύτερη συνεδρίαση επικεντρώθηκε στη διαχείριση της ποιότητας και στις δραστηριότητες της τελικής αναφοράς.

Το τελικό συνέδριο του ERA4SE έγινε στη Biblioteca Municipal Florbela Espanca de Matosinhos, στην Πορτογαλία. Στο Συνέδριο συμμετείχαν εκπρόσωποι από την Agência Nacional Erasmus+ Educação e Formação της Πορτογαλίας, από το Ευρωπαϊκό Δίκτυο Ψηφιακής Μάθησης ETS, το Πανεπιστήμιο του Aveiro, εκπρόσωποι των σχολείων που συμμετέχουν στο Erasmus+ Era4se και εκπρόσωποι από τους τεχνικούς εταίρους. Στη συνάντηση και στο συνέδριο συμμετείχαν και δύο καθηγήτριες του σχολείου μας.

Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να δείτε το συνέδριο με “μια ματιά”: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7003787341064515584/?origin=SHARED_BY_YOUR_PAGES

Διαβάστε περισσότερα