Erasmus+ Increasing Digital Literacy in schools Τελευταία συνάντηση στο σχολείο μας

by Roula Tendoma
24 views

Η τελευταία συνάντηση του προγράμματος Erasmus+ Increasing Digital Literacy in Schools πραγματοποιήθηκε στις 11-13 Μαρτίου 2024 στο 3ο Γυμνάσιο Νίκαιας. Το 3ο Γυμνάσιο φιλοξένησε την  διευθύντρια και την ψυχολόγο από το σχολείο Jurbarkas d. Skirsnemunėn Jurgis Baltrušaitis της Λιθουανίας και δύο εκπαιδευτικούς από το Convitto Nazionale Rinaldo Corso της Ιταλίας. Στις εργασίες συμμετείχαν επίσης δύο εκπαιδευτικοί από το σχολείο μας, η κ. Βλάμη και η κ. Τεντόμα και ο Διευθυντής, ο κ. Μήτραινας.

Έγινε συζήτηση σχετικά με την υλοποίηση του έργου, τις επιτυχίες και τις δυσκολίες που αντιμετωπίστηκαν κατά τη διάρκεια του έργου και την ολοκλήρωση των εργασιών. Έγινε επίσης αξιολόγηση της συνάντησης και του ίδιου του έργου.

Στην τελευταία συνάντηση ολοκληρώθηκαν όλες οι εργασίες σε μια πολύ συγκινητική ατμόσφαιρα. Όλοι οι συμμετέχοντες εξέφρασαν την επιθυμία να συνεργαστούν ξανά στο μέλλον.

Στο πλαίσιο της φιλοξενίας η γυμνάστρια μας, η κ. Παπαδοπούλου ετοίμασε ένα μουσικοχορευτικό δρώμενο με θέμα τα έθιμα του Κλήδωνα και ένα μουσικό δρώμενο ετοίμασε ο μουσικός μας, κ. Ακριτίδης με μέλη της χορωδίας του σχολείου.

Διαβάστε περισσότερα