Παρακολούθηση της παράστασης ” Ο Κύκλος των χαμένων ποιητών” από τον Όμιλο Φιλαναγνωσίας

by Roula Tendoma
50 views

Τα παιδιά του “Ομίλου Φιλαναγνωσίας” όπως και άλλοι μαθητές του σχολείου μας συνοδευόμενα από τις κυρίες Δεσποτίδη και Γιαμπουρά το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου παρακολούθησαν στο θέατρο “Βρετάνια ” την παράσταση ” Ο Κύκλος των χαμένων ποιητών”. Η υπόθεση του έργου αναφέρεται στην παιδαγωγική και διαμορφωτική επίδραση της Λογοτεχνίας στους μαθητές, όταν αυτή διδάσκεται από εμπνευσμένους δασκάλους. Ο λόγος που επιλέχθηκε η συγκεκριμένη παράσταση είναι επειδή έχει άμεση σχέση με τη δουλειά που γίνεται στον όμιλο, δηλαδή, την ανάγνωση λογοτεχνικών κειμένων και γι’ αυτό τα παιδιά που την παρακολούθησαν ενθουσιάστηκαν.

Διαβάστε περισσότερα