Προγράμματα αγωγής υγείας στο σχολείο

by Roula Tendoma
109 views

Στις 22, 29 και 30 Μαρτίου παρακολούθησαν οι μαθητές και μαθήτριες των 3 Τάξεων του Γυμνασίου μας προγράμματα ενημερωτικά από συνεργάτες του Γενικού Κρατικού Νοσοκομείου Νίκαιας με θέμα «Σεξουαλική και αναπαραγωγική υγεία» με χωριστές εισηγήσεις για κορίτσια και αγόρια. Στις 22 Μαρτίου η Γ’ Τάξη παρακολούθησε το πρόγραμμα «Σεξουαλική Αγωγή» από τις κ. Κατωπόδη Αναστασία και κ. Καραγιάννη Μαρία. Στις 29 Μαρτίου η Β’ Τάξη παρακολούθησε το πρόγραμμα «Σεξουαλική Αγωγή» από τις κ. Κατωπόδη Αναστασία και κ. Τσουραπούλη Βασιλική και τον κ. Δραγάτη Ιωάννη και στις 30 Μαρτίου τα κορίτσια της Α’ Τάξης παρακολούθησαν το πρόγραμμα «Μεγαλώνω και αλλάζω! Τι μου συμβαίνει; Για μικρές και μεγαλύτερες έφηβες!» από τις κ. Κατωπόδη Αναστασία και κ. Καραγιάννη Μαρία και τον κ. Κωστομοίρη Γεώργιο.

Διαβάστε περισσότερα