Τελική συνάντηση και τελικό συνέδριο του προγράμματος Erasmus+ Myss- My smart School

by Roula Tendoma
116 views

Από τις 27 -29 Μαρτίου 2023 διεξήχθη στην Alba Julia της Ρουμανίας  στο ξενοδοχείο Transilvania, η τελική συνάντηση των εταίρων του προγράμματος Erasmus+ Myss- My smart School https://myss-project.eu/el/ και το τελικό συνέδριο.  Στη συνάντηση συμμετείχαν οι εταίροι  VITECO (συντονιστής – Ιταλία), IDEC (Ελλάδα), CENFORM (Ρουμανία) και τα σχολεία Κρατικό Λύκειο “Ettore Majorana”(Ιταλία), 3ο Γυμνάσιο Νίκαιας (Ελλάδα) και Δημοτικό, Γυμνάσιο CIUGUD Smart School (Ρουμανία).

Συζητήθηκε η συνολική πορεία του έργου και το ενδεχόμενο συνέχισης και αναβάθμισης του προγράμματος. Στο πλαίσιο των εργασιών επισκεφτήκαμε το σχολείο Ciugud Smart School, που είναι εταίρος του προγράμματος. Το τελικό συνέδριο, το οποίο  έγινε στην αίθουσα Apulum του ξενοδοχείοου Transilvania, παρακολούθησαν 60 εκπαιδευτικοί από την Alba Julia και τα περίχωρα. Με την παρουσίαση του προγράμματος ολοκληρώθηκαν οι εργασίες με μεγάλη επιτυχία. Στη συνάντηση και το συνέδριο συμμετείχαν 2 καθηγήτριες του σχολείου μας.

Μπορείτε να διαβάσετε το 3ο Newsletter MYSS-Newsletter nr 03 (EL)_March 2023

Διαβάστε περισσότερα