3ο Γυμνάσιο Νίκαιας- συμμετοχή στο ερευνητικό-πιλοτικό πρόγραμμα «Το Σχολείο Οργανισμός και Κοινότητα Μάθησης»

by Roula Tendoma
83 views

Το 3ο Γυμνάσιο Νίκαιας συμμετέχει στο ερευνητικό-πιλοτικό πρόγραμμα «Το Σχολείο Οργανισμός και Κοινότητα Μάθησης». Το πρόγραμμα υλοποιείται από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής, κατά το σχολικό έτος 2023-2024. Αντικείμενο του προγράμματος είναι: «Κοινότητες Μάθησης: Αξιολόγηση Ομοτέχνων – Συνεργατικές πρακτικές εκπαιδευτικών». Στο πρόγραμμα συμμετέχουν σχολικές μονάδες όλων των βαθμίδων της Περιφέρειας Αττικής και διαφόρων περιοχών της χώρας. Το Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η εισαγωγική επιμορφωτική ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς των σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα. Η Ημερίδα υλοποιήθηκε σε συνεργασία με τον Δήμο Νέας Ιωνίας από 9.00-13.00  στο Συνεδριακό Κέντρο Δήμου Νέας Ιωνίας.

Διαβάστε περισσότερα