Δια ζώσης Διακρατική Συνάντηση Έργου για το έργο Erasmus +, “MYSS – MY Smart School” στην Ιταλία

by Roula Tendoma
215 views

Στις 19-20 Μαΐου 2022, πραγματοποιήθηκε η πρώτη δια ζώσης Διακρατική Συνάντηση Έργου για το έργο Erasmus +, «MYSS – MY Smart School – Εκπαιδευτικές μεθοδολογίες και εργαλεία εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για δασκάλους, μαθητές/μαθήτριες  και  σχολικά περιβάλλοντα (Erasmus+ KA226)», με όλους τους εταίρους του έργου. Η συνάντηση έγινε στην Κατάνια της Ιταλίας όπου είχαν την ευκαιρία οι εταίροι να συζητήσουν τα αποτελέσματα του πρώτου έτους των εργασιών καθώς και τον σχεδιασμό των δράσεων του δεύτερου έτους και τις ενέργειες διάχυσης του έργου. Στο έργο συμμετέχει ως εταίρος το 3ο Γυμνάσιο Νίκαιας και στη συνάντηση πήραν μέρος και καθηγήτριες του σχολείου μας. Η συνάντηση διοργανώθηκε  από την εταιρία VITECO συντονίστρια του προγράμματος.

Στα ακόλουθα αρχεία μπορείτε να διαβάσετε την μπροσούρα και το ενημερωτικό φυλλάδιο του έργου στα ελληνικά:

MYSS brochure gr , MYSS leaflet gr

Διαβάστε περισσότερα