Εορτασμός 25ης Μαρτίου

by Roula Tendoma
62 views

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου γιορτάσαμε στο σχολείο την διπλή γιορτή του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου και την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου για την έναρξη της Εθνικοαπελευθερωτικής Επανάστασης του 1821. Η γιορτή μας περιλάμβανε κείμενα, ποιήματα, προβολή βίντεο, τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς.  Υπεύθυνη της γιορτής ήταν η φιλόλογος, κ. Κρυσταλλία Χριστοφοράκη, την επιμέλεια των παραδοσιακών χορών είχε η γυμνάστριά μας, η κ. Παπαδοπούλου, τη διδασκαλία της χορωδίας, ο μουσικός μας, ο κ. Αχιλλέας Ακριτίδης και στην φροντίδα του ήχου  ήταν ο περσινός μας μαθητής, Π. Πατσουλάκης.  Ευχαριστούμε επίσης τον Διευθυντή, κ. Γιώργο Μήτραινα και τον Υποδιευθυντή, κ. Γιώργο Αβραμίδη για τη συμβολή τους στη γιορτή.

Διαβάστε περισσότερα